Наш студент победник глобалног математичког такмичења

Студент Математичког факултета Универзитета у Београду Милош Милићев освојио је прво место на међународном такмичењу International Mathematics Competition for University Students. Глобално студентско такмичење из математике одржано је током августа месеца у Благоевграду, Бугарска, уз учешће више од 400 такмичара из преко 50 држава, са 70 водећих универзитета широм света.

Милош Милићев је студент треће године нашег Математичког факултета на модулу Теоријска математика и примене. Такмичење је одржано за студенте који завршавају прву, другу, трећу или четврту годину универзитетског образовања. Задаци су из области алгебре, анализе (реалне и комплексне), геометрије и комбинаторике. Радни језик је био енглески. Честитамо Милошу на овом великом успеху!