Посета са римског универзитета ЛУИСС

Ректор Универзитета у Београду проф. др Владан Ђокић разговарао је са председником и ректором Универзитета Луисс из Рима (Libera Università Internazionale degli Studi Sociali “Guido Carli” – Free International University of Social Studies “Guido Carli” – LUISS).

Председник Луиђи Губитози и ректор др Андреа Пренћипе посетили су Ректорат са предлогoм да се успостави системска и дуготрајна сарадња са Универзитетом у Београду. ”О вашем универзитету знамо много импресивних чињеница, као и да имате добру сарадњу са италијанским установама. Желимо да уcпоставимо партнерски однос који ће бити прогресиван за оба универзитета”, истакао је председник Губитози. Ректор Ђокић потврдио је традиционално блиске и плодотворене односе са италијанским колегама и предложио нови сусрет и конкретне нацрте будуће сарадње у наредном периоду.  Слободни међународни универзитет друштвених студија Гвидо Карли, познат под акронимом ЛУИСС, приватни је универзитет који се налази у Риму, Италија, основан 1974. године од стране водећих италијанских привредника. Пружа додипломско и постдипломско образовање, поред низа програма двоструких диплома, у областима финансија, пословања, менаџмента, права и политичких наука. Тренутно има око 9.000 студената, преко 1.000 професора и сарадника, а прошле године рагиран је као 14. на свету у области политичких наука и међународних студија на QS листи.